Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dziewczęce upięcia włosów

Proste upięcia na wesele, bal

Są takie sytuacje, że dziewczynka powinna wyglądać bardzo elegancko. Wtedy zakłada ładną sukienkę, ale ważna jest także fryzura, która jest zawsze przecież dopełnieniem stroju. Pośród różnych pomysłów na specjalne uczesania dla dziewczynek można na pewno wymienić koczki. Oczywiście ważne jest to, żeby były dość proste i naturalne.

Kiedy kobieta chce mieć wspaniałego koka zwykle umawia się do salonu fryzjerskiego, gdzie jest czesana, a następnie jej fryzura jest utrwalana dużą ilością lakieru do włosów. W przypadku dzieci jest to absolutnie niewskazana. Po pierwsze tego typu środki fryzjerskie są dla dzieci niezdrowe, a po drugie kok zrobiony w taki sposób małej dziewczynce będzie wyglądał bardzo nienaturalnie. Zwykle więc czesze go mama, a jeśli nie potrafi może poprosić o pomoc ciocię czy babcię. Oprócz tego, że fryzurka ma być ładna powinna się dobrze trzymać, zwłaszcza jeśli jest wykonywana  przed weselem czy szkolnym balem. Zwykle na takich imprezach dzieci świetnie się bawią, dużo tańczą, biegają, skaczą. Zgrabny koczek to także odpowiednia fryzura na Pierwszą Komunię. Wielu rodziców uważa, że znacznie bardziej odpowiednia dla dziewczynki niż loki.

W zależności od tego w jaki sposób włosy zostaną upięte dziewczynka może wyglądać wesoło lub nawet poważniej niż zwykle. Koczek na czubku głowy, ozdobiony kolorowymi frotkami to z pewnością zabawna i wesoła fryzurka. Można natomiast upiąć włosy tuż nad karkiem i wtedy dziewczynka będzie wyglądała niczym mała baletnica. Nieco więcej wprawy wymaga zrobienie tak zwanej „korony”, czyli zaplecenie włosów dookoła głowy. Muszą być oczywiście odpowiednio długie. Natomiast jeśli w ogóle w jakimkolwiek spięciu włosy jeszcze uciekają to dobry pretekst, żeby użyć dużej ilości ukochanych spinek. Dziewczynki bardzo je lubią, bo stanowią właściwie rodzaj dziecięcej biżuterii. Zawsze kiedy upina się dziecku włosy trzeba uważać, żeby nie były one zbyt mocno zebrane, bo może powodować to nieprzyjemne uczucie ciągnięcia. Koczki robi się dziewczynkom, które mają długie włosy, jednak jest to też dobre uczesanie jeśli dziecko chce je ściąć, bo może w ten sposób sprawdzić jak będzie się czuło w krótkiej fryzurce.